چند سالی است که بحث استفاده از روغن پالم در شیر و دیگر محصولات لبنی در کشور ما داغ است. به گفتهٔ وزیر سابق بهداشت، دکتر هاشمی، این روغن برای بدن ضرر داشته و از عوامل بیماری تصلب شراین یا آترواسکلروز است.

این روغن گیاهی در سطح جهان بسیار پراستفاده و رایج است. جدا از مضراتی که برای روغن پالم مطرح می‌شود، قطعاً فوایدی هم دارد. ابتدا بیایید نگاهی به روغن پالم بیاندازیم. بعد بررسی خواهیم کرد که اصلاً چرا روغن پالم به شیر اضافه می‌شد (و احتمالاً می‌شود) و چه مضراتی در پی دارد؟

روغن پالم چیست؟

روغن پالم از مغز میوهٔ درخت نخل آفریقایی به دست می‌آید و در سرتاسر جهان یکی از پراستفاده‌ترین روغن‌ها است. این درخت نخل قبلاً تنها در آفریقا یافت می‌شد و امروزه کشورهای آسیایی نیز در زمرهٔ صادرکنندگان آن قرار دارند.

این روغن در غذاهای فرآوری شده، روغن‌های سرخ‌کردنی و لوازم آرایشی بهداشتی (مثل صابون‌ها) استفاده می‌شود و به عنوان روغنی فاقد اسید چرب ترانس معروف است.

آیا روغن پالم مضر است؟

روغن پالم با این که فاقد اسید چرب ترانس است، مقادیر فراوانی اسید چرب اشباع شده دارد. باید بدانید وقتی صحبت از چربی‌ها می‌شود، سه دسته چربی برای بدن مضر هستند:

  1. اسیدهای چرب ترانس که به دلیل شکل مولکولی برای بدن قابل هضم نیستند و در عروق ما رسوب می‌کنند.
  2. اسیدهای چرب اشباع شده که در چربی‌ها و روغن‌های حیوانی یافت می‌شود. این‌ها نیز سخت هضم می‌شوند و باعث تصلب شرایین می‌گردند.
  3. کلسترول بد یا LDL. کلسترول‌ها نیز در خانوادهٔ چربی‌ها قرار می‌گیرند و به شکل HDL و LDL در بدن دیده می‌شوند. نوع LDL هرچند که برای بدن ضروری است، مقادیر بالای آن در خون موجب گرفتگی عروق و آترواسکلروز می‌شود برای همین به کلسترول بد معروف شده است.

جدا از اسید چرب اشباع شده‌ای که در روغن پالم وجود دارد، این روغن سرشار از یکی از حالات ویتامین E است. این ویتامین بسیار مفید بوده و خاصیت ضدسرطانی و آنتی‌اکسیدانی دارد.

معایب و مزایای گیاهخواری
بیشتر بخوانید

علت وجود روغن پالم در شیر

وجود روغن پالم در شیر به جهت افزایش میزان چربی محصولات لبنی از سوی کارخانه‌ها است. چرا روغن پالم به محصولات لبنی اضافه می‌شود؟ چون شیرهای تولید شده در گاوداری‌ها چربی کافی ندارند. این مشکلی است که به جز ایران، کشورهای دیگری نیز درگیر آن هستند. مثلاً ایالات متحده برای جبران این مشکل اقدام به واردات چربی‌های به دست آمده از شیر از کشور استرالیا می‌کند.

محصولاتی مثل خامه و کره چربی فراوانی نیاز دارند، لذا چربی شیر برای تولید این مواد استفاده شده و به شیر بدون چربی هم پالم اضافه می‌شود و چربی از دست رفته به ظاهر جبران می‌شود.

آیا روغن پالم در شیر مضر است؟

باید این نکته را مد نظر داشته باشید که روغن پالم در صورتی که به میزان مناسب مصرف شود، ضرری نداشته بلکه مفید هم هست. اما به دلیل قیمت ارزان، استفاده از آن در صنایع غذایی به خصوص صنایع لبنی و روغنی افزایش یافته که این اتفاق خوبی نیست.

در واقع مشکل این است که ما نمی‌دانیم کدام مواد غذایی حاوی روغن پالم هستند، لذا نمی‌دانیم چقدر روغن پالم می‌خوریم. به هر حال روغن پالم در شیر تهدیدی برای سلامت ماست و علی رغم تلاش‌هایی که توسط وزارت بهداشت برای جلوگیری از این اتفاق صورت گرفته، هنوز هم روغن پالم در شیر شرکت‌های مختلف یافت می‌شود.

متاسفانه راهی برای شناسایی وجود روغن پالم در شیر وجود ندارد. توصیهٔ ما به شما این است که برای پخت و پز از روغن زیتون و برای سرخ کردن از روغن کنجد استفاده کنید. از روغن زیتون به علت درجهٔ بخار پایین و سوختن در دماهای بالا نباید برای سرخ کردن استفاده کرد. با این روش‌ها و عدم استفاده از روغن‌های ترکیبی و سرخ‌کردنی، مصرف روغن پالم را پایین می‌آورید و اگر هم روغن پالم در شیر را مصرف کنید، مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد و سالم می‌مانید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید